מילון מושגים

ביגוד רפואי העשוי מבד המכיל בתוכו סיבי כסף אשר מונעים הצטברות חיידקים ומונעים את הפצתם הלאה, ממטופל למטופל. מדים אלה מאפשרים היגיינה משופרת ומבטיחים בטיחות רבה יותר בעבודה במרפאה. 

ביגוד רפואי מבד שעבר טיפול והוא לא מאפשר לנוזלים להיספג בבד והם פשוט מחליקים מעליו מבלי לחדור.

ידועה גם בכינוי “חלוק” – חלק עליון של ביגוד רפואי. מומלץ להעדיף חולצה מבד נושם שנוח לעבוד איתו במשך שעות, בגזרה נוחה ומחמיאה ועם מספיק כיסים לכל צורך.

החלוק הלבן הוא סימן ההיכר המובהק ביותר של הרופא. חלוקים לבנים נלבשים מעל המדים הרפואיים, הם יכולים להיות ארוכים או קצרים, בעלי שרוול ארוך או קצר, בגזרות שונות ועם כיסים לנשיאת חפצים.

ביגוד רפואי מלא של מכנסיים וחולצה, המהווים סט שלם

כובע אשר אוסף את השיער ומרחיק אותו מאיזור הפנים ומהמטופלים. קיימים כובעים לשיער ארוך או קצר, וכן קיים כובע מיוחד שהוא אנטימיקרוביאלי ודוחה נוזלים עם לולאות המאפשר תפיסת גומיות של מסיכה והשחלת זרועות משקפיים להקלה על לחץ מאחורי האזניים.

חלק תחתון של ביגוד רפואי. מומלץ להעדיף מכנסיים מבד נושם שנוח לעבוד איתו במשך שעות, בגזרה נוחה ומחמיאה ועם מספיק כיסים לכל צורך.

חלק עליון של ביגוד רפואי הנלבש מעל חולצה, אשר נרכס מלפנים באמצעות רוכסן, תיקתקים או כפתורים. ניתן להשיג עם שרוול קצר או ארוך. 

נעלי עבודה צריכות להיות נוחות במיוחד ולאפשר שעות של עמידה. חשוב שיהיו קלות ומאווררות, בלתי מחליקות, עם סולייה ייעודית.

מסיכות העשויות מבד אנטימיקרוביאלי ודוחה נוזלים. קיימות בשני גדלים: גדול המיועד לפנים של גבר, וקטן, המיועד לפנים של אישה.

×
×

עגלת קניות